Leden – Močový měchýř

Podle čínské medicíny je leden obdobím oslabení močového měchýře. Ten je v tomto čase velmi náchylný k nachlazení, a proto bychom mu měli věnovat zvláštní pozornost. Obzvláště opatrní by měli být ti, kdo trpí častými záněty močového měchýře (cystitidami).

Je vhodné držet podbřišek v teple a připravovat si pročišťující čaje, které pomáhají zamezovat množení infekcí. Těmito problémy častěji trpí ženy, ale pokud se vyskytují u mužů, mohou být spojeny s komplikacemi, jako jsou potíže s prostatou. Brusinky, ačkoli jsou velmi oblíbené, nemusejí při akutní infekci pomoci ani ve velkých množstvích.

Bannery na články (1)

Prevence je klíčem

Důležitá je prevence. Zařaďte do stravy brusinky, zázvor a "jangovou" potravu, která organismus v zimě prohřívá a pomáhá nám necítit se unavení. Dbejte také na dostatečný přísun tekutin, především teplých nápojů. Polévky, i když se neřadí mezi tekutiny, by měly být každodenní součástí vašeho jídelníčku. Zeleninu raději konzumujte vařenou; syrové saláty, jako je okurkový nebo šopský, chladí organismus a jsou vhodnější spíše v létě.

Bannery na články (2)

Psychika a zdraví močového měchýře

V zimním období nás mohou trápit kolísavá nálada a psychické obtíže spojené s nedostatkem slunečního svitu. Tento stav může mít vliv na oslabení močového měchýře a ledvin, jejichž energie pokračuje v následujícím měsíci únoru. Projevem oslabení může být zbytečný strach, panika nebo obava pustit se do nových věcí.

Tipy pro posílení močového měchýře

  • Masírujte chodidla v reflexní oblasti močového měchýře a ledvin.

  • Zařaďte do jídelníčku kořenovou zeleninu, obiloviny a koření jako bazalku, fenykl, saturejku nebo dobromysl.

  • Doplňujte hořčík, který pomáhá předcházet křečím v lýtkách (kudy prochází dráha močového měchýře).

  • Pijte brusinkovou šťávu a jezte teplá jablka, do kterých můžete přidat brusinky nebo jejich šťávu.

  • Do koupele přidejte lžíci jedlé sody, která pomáhá detoxikovat organismus a zmírňovat kyselost.

  • Zvyšte přísun vitamínu C. V tomto období je vhodnější ho doplňovat v kapslích, protože ovoce má v zimě nižší obsah tohoto vitamínu a tropické druhy spíše organismus ochlazují.

    Bannery na články (3)

Recept na zimní čaj

Tento čaj se osvědčil jako skvělý společník do chladných dnů:

Ingredience:

  • 3 cm středně silného zázvorového kořene (nakrájeného na kolečka)

  • 1 středně velké jablko (nakrájené na kousky)

  • 1 tyčinka skořice

Postup: Do půl litru vody vložte všechny ingredience, přiveďte k varu a vařte asi 5 minut. Poté nechte ještě 5 minut louhovat. Sceďte do termosky, oslaďte lžící medu a popíjejte teplé. Tento čaj zahřeje tělo i duši.

Produkty pro posílení močového měchýře:   

 

Pro více informací nám napište do naší PORADNY nebo ZAVOLEJTE

Diskuze (0)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: